کد خبر: ۹۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶
خودرونویس:رئیس پلیس راه استان کرمان به آغاز دور دوم سفرها در شهریور اشاره کرد و گفت: 24 مورد تصادف منجر به فوت در 13 روز نخست شهریور سال جاری در جاده های این استان رخ داده که در این تصادفات 29 نفر جان خود را از دست داده و 233 نفر مجروح شده اند.
**به گزارش خودرونویس،جان باختن 29 نفر و زخمی شدن 233 نفر در 13 روز نخست شهریور در جاده های کرمان سرهنگ یوسف نجفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز دور دوم سفرهای تابستانی افزود: پلیس، کنترل ها راههای استان کرمان را در شهریور به شدت افزایش داده است.وی اظهار کرد: تخلفات حادثه ساز خط قرمز پلیس است لذا با رانندگانی که مرتکب اینگونه تخلفات شوند به منظور حفظ جان مردم برخورد قاطع می شود.وی تصریح کرد: خودرو رانندگانی که 2 تخلف غیرمجاز را همزمان مرتکب شوند به مدت 72 ساعت توقیف و جریمه می شود. رئیس پلیس راه استان کرمان از انجام تست الکل در جاده های این استان خبر داد و افزود: استفاده از این مواد در حین رانندگی 400 هزار تومان جریمه، 6 ماه محرمیت از رانندگی و معرفی به مراجع قضایی را به همراه خواهد داشت. وی تاکید کرد: شواهد نشان می دهد برخی تصادفات به دلیل مصرف مشروبات الکلی بوقوع می پیوندد.
**وی به کنترل نامحسوس جاده های استان کرمان در شهریور سال جاری اشاره کرد و گفت: این کنترل در جاده ها توسط نیروهای پلیس به شیوه های مختلف از جمله اعزام نیروهای پلیس با لباس شخصی به شهرهای دیگر از طریق اتوبوس ها انجام می شود. سرهنگ نجفی بیان کرد: مسافران می توانند با وجود سامانه تلفنی 110120 تخلفات رانندگان اتوبوس ها را به پلیس گزارش کنند. وی به بازگشایی مدارس و اجرای طرح ویژه ترافیکی در مهر سال جاری اشاره کرد: خانواده ها برای انتقال فرزندانشان به مدرسه و برعکس از سرویس های دارای مجوز استفاده کنند. 
وی یکی از عوامل موثر در کنترل حوادث رانندگی را آموزش دانست و از راه، وسیله نقلیه، عوامل انسانی، جاده ای و محیطی به عنوان عوامل تصادفات نام برد و گفت: عامل انسانی مهمترین عامل در بروز تصادفات است. رئیس پلیس راه استان کرمان اظهار کرد: مبنای آمار تلفات رانندگی در پلیس راه پزشکی قانونی است و این آمار در استان کرمان طی چهار ماه گذشته در جاده های شمال استان 119 فقره تصادف فوتی با 198 کشته ثبت شده است.
**وی ادامه داد: تعداد وقوع تصادفات در راههای شمال استان کرمان در چهار ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت فقره کمتر شده و تعداد افراد فوت شده 40 نفر افزایش داشته است. 
وی تعداد مجروحین را در تصادفات چهار ماه سال جاری در شمال استان کرمان هزار و 152 نفر اعلام کرد و افزود: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشته است.سرهنگ نجفی گفت: در جنوب استان نیز 76 فقره تصادف رخ داده که 97 نفر در این تصادفات کشته شدند و 23 مورد تعداد کشته ها و تعداد تصادفات 19 مورد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
**وی تصریح کرد: در کل استان کرمان 195 فقره تصادف منجر به فوت و 873 فقره تصادف جرحی اتفاق افتاده که 295 نفر در این تصادفات کشته و هزار و 465 نفر مجروح شده اند. رئیس پلیس راه استان کرمان ادامه داد: با اضافه شدن آمار تصادفات رخ داده در مرداد ماه سال جاری نیز 245 فقره تصادف فوتی در راههای استان کرمان ثبت شده که 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود هزار و 146 فقره افزایش دارد.وی ادامه داد: در این مدت 355 نفر در تصادفات استان کرمان فوت شده اند که 26 درصد نسبت به مدت مشابهه سال گذشته افزایش نشان می دهد. سرهنگ نجفی گفت: هزار و 897 مجروح در تصادفات مرداد سال جاری در استان کرمان گزارش شده که سه درصد افزایش داشته است. وی عمده ترین تصادفات در جاده های شمال این استان را مربوط به واژگونی و انحراف از جاده خودرو دانست و گفت: 54 درصد تصادفات به این دلایل بوده است.وی گفت: در جنوب استان کرمان بیشتر تصادفات برخورد 2 خوردو با یکدیگر و یا برخورد خودرو با عابر پیاده است. 
**رئیس پلیس راه شمال استان کرمان بیان کرد: مهمترین علل تصادفات استان کرمان در جاده های یک طرفه سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی گزارش شده است. وی استفاده از تلفن همراه و سایر اقداماتی که موجب پرت شدن حواس راننده می شود را به عنوان دیگر عوامل حادثه ساز در وقوع تصادفات نام برد. وی تصریح کرد: در مسیرهای 2 طرفه نیز سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از خط وسط جاده بیشترین عوامل تصادفات جاده ای استان کرمان را تشکیل می دهد.سرهنگ نجفی بیان کرد: 65 درصد تصادفات در محورهای بین شهری و 35 درصد در جاده های روستایی استان کرمان اتفاق افتاده است. وی تاکید کرد: در 28 درصد تصادفات موتورسیکلت ها، 9 درصد وانت بارها، هشت درصد کامیون ها،6 درصد برخورد با عابر پیاده نقش داشته است.
**وی تصریح کرد: بیشترین ساعت وقوع تصادفات در جاده های استان کرمان بین ساعات 16 تا 20 گزارش شده که حدود 25 درصد تصادفات را این ساعت به خود اختصاص داده است.رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: ساعات 20 تا 24 نیز 23 درصد تصادفات جاده ای استان کرمان را دارد.وی فراوانی تصادفات منجر به فوت در جاده های شمال استان را در محور کرمان - بم با 15 مورد فوتی و 56 جرحی اعلام کرد. وی محور کرمان - سیرجان و کرمان - رفسنجان را دارای بیشترین تصادفات اعلام کرد و گفت: بیشترین دلیل تصادفات در محور کرمان - رفسنجان واژگونی خودرو اعلام شده است. وی تاکید کرد: محور کرمان - رفسنجان در چهار ماه سال جاری 60 فقره تصادف فوتی و جرحی داشته و محور انار - رفسنجان نیز با 48 فقره تصادف و بعد از آن محور بافت - کرمان با 39 فقره تصادف در جایگاه بعدی قرار دارد.
**سرهنگ نجفی تاکید کرد: تصادفات محور کرمان - بافت در چهار ماه سال جاری با 16 کشته از نظر تلفات همانند محور کرمان - بم است. وی گفت: حادثه خیز ترین محدوده محور کرمان - بافت، حدفاصل شهر نگار تا سه راهی جوپاری است. وی افزود: محور سیرجان - شهربابک نیز با 34 فقره فوتی، محور انار - شهربابک 32 فقره فوتی، محور سیرجان - بندر عباس با 20 فقره و سیرجان - بافت با 13 فقره فوتی بیشترین تصادف استان کرمان را به خود اختصاص داده اند. وی تاکید کرد: محور روستایی شرف آباد - زنگی آباد و کاظم آباد - جوشان - سیرچ، محور سیریز - زرند، محور ده بالا، گلزار - بهرام جرد، دشتاب - خبر، ارزوئیه - سوغان در محورهای فرعی روستایی بیشترین تصادفات را دادند. وی همچنین به سامانه 197 اشاره کرد و گفت: افرادی که انتقاد یا پیشنهادی نسبت به عملکرد پلیس دارند می توانند از طریق این سامانه اقدام کنند. وی بر رعایت سرعت مجاز در جاده ها تاکید کرد و گفت: ریشه بیشتر تصادفات و تلفات سرعت غیرمجاز است. 
**رئیس پلیس راه شمال استان کرمان میزان سرعت های مجاز در جاده ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر جایی تابلوی محدودیت سرعت نصب شده ملاک پلیس برای اعمال قانون سرعت درج شده است.وی تصریح کرد: در آزادراهها و اتوبانها حداکثر سرعت مجاز برای وسایل نقلیه سبک 120 کیلومتر و برای وسایل نقلیه سنگین 110 کیلومتر است. سرهنگ نجفی تاکید کرد: حداکثر سرعت در بزرگراهها برای وسایل نقلیه سبک 110 برای وسایل نقلیه سنگین 100 کیلومتر و در جاده های اصلی 2 طرفه روزها 95 و شب 85 کیلومتر اعلام شده است.وی تاکید کرد: رانندگان وسایل نقلیه در جاده های فرعی و روستایی نیز در روزها با 85 و شب 75 کیلومتر سرعت مجاز به تردد هستند.
طی پنج ماه گذشته در کل استان کرمان 195 فقره تصادف منجر به فوت و 873 فقره تصادف جرحی اتفاق افتاده که 295 نفر در این تصادفات کشته و هزار و 465 نفر مجروح شده اند.

ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شلیک چری به خودروهای کره‌ای + تصاویر
رونمایی مدیران خودرو از چری آریزو 5 توربو

شلیک چری به خودروهای کره‌ای + تصاویر

فوتون ساوانا رونمایی شد
حضور فعال عظیم‌خودرو در نمایشگاه مشهد

فوتون ساوانا رونمایی شد

کراس‌اووری جدید در بازار ایران
اوپل موکا x چه ویژگی‌هایی دارد؟

کراس‌اووری جدید در بازار ایران

بزک کراس‌اوور چینی
فیس‌لیفت مینور لیفانX60 به نمایش درآمد

بزک کراس‌اوور چینی

سوغات جک برای شیرازی‌ها
محصول جدید کرمان‌موتور رونمایی شد

سوغات جک برای شیرازی‌ها

بازار پر رونق چینی‌ها در ایران
برادر کوچک B50 در شیراز نمایش داده شد

بازار پر رونق چینی‌ها در ایران

رونمایی از سوغات جک در نمایشگاه شیراز
جک S3 با کدام پیشرانه در ایران عرضه می‌شود

رونمایی از سوغات جک در نمایشگاه شیراز

بازگشت قهرمان + تصاویر و ویدئو
ورود جدیدترین نسل ب‌ام‌و سری 5 به ایران توسط پرشیاخودرو

بازگشت قهرمان + تصاویر و ویدئو

جنس فامیلی جور شد!
هوندا HR-V تابستان به ایران می‌آید

جنس فامیلی جور شد!

دست و دل باز شرقی
تجربه رانندگی با دانگ‌فنگ H30 کراس

دست و دل باز شرقی

تغییر به سبک برلیانس + تصاویر
آزمایش فنی خودروی برلیانس کراس(C3)

تغییر به سبک برلیانس + تصاویر

سربلند در جاده‌های ناهموار + تصاویر
تجربه رانندگی یک روزه با بی وای دی S6

سربلند در جاده‌های ناهموار + تصاویر

آرایشی تازه بر صورت ببر چینی + تصاویر
آزمایش فنی کاپرا 2 محصول جدید گروه بهمن

آرایشی تازه بر صورت ببر چینی + تصاویر

پریوس روی باند پرواز + تصاویر
بررسی فنی کم‌مصرف‌ترین خودروی بازار

پریوس روی باند پرواز + تصاویر

زیبایی یا کارآیی؟+ تصاویر
رنو سیمبل در برابر چری آریزو5

زیبایی یا کارآیی؟+ تصاویر

بازنده پیروز است! + تصاویر
رنو کپچر یا سانگ‌یانگ تیوولی؟

بازنده پیروز است! + تصاویر

پل پوزیشن وتل در روز دشوار مرسدس
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ سنگاپور

پل پوزیشن وتل در روز دشوار مرسدس

ردبول حاکم مرحله تمرینی
نتیجه روز نخست مسابقه فرمول ۱ سنگاپور

ردبول حاکم مرحله تمرینی

مارکز برد و صدرنشین شد
نتیجه مسابقه موتورسواری سن مارینو

مارکز برد و صدرنشین شد

خاک فراری در تسخیر مرسدس
نتیجه مسابقه فرمول ۱ ایتالیا

خاک فراری در تسخیر مرسدس

رکوردشکنی همیلتون در خانه فراری
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ ایتالیا

رکوردشکنی همیلتون در خانه فراری

مرسدس در صدر
نتیجه روز نخست مسابقه فرمول ۱ ایتالیا

مرسدس در صدر

دویسیوزو برد و صدرنشین شد
نتیجه مسابقه موتورسواری موتو جی پی بریتانیا

دویسیوزو برد و صدرنشین شد

وتل در فراری ماندنی شد
فراری به شایعات پایان داد

وتل در فراری ماندنی شد

پل پوزیشن تاریخی لوییس همیلتون
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول 1 بلژیک

پل پوزیشن تاریخی لوییس همیلتون

از سرگیری دوباره مسابقات فرمول۱
نتیجه روز نخست مسابقه بلژیک

از سرگیری دوباره مسابقات فرمول۱

نظرسنجی
کدامیک از قراردادهای زیر را برای آینده صنعت خودرو ایران مفید می دانید؟
ایران خودرو - پژو
ایدرو - رنو
سایپا - سیتروئن
ماموت - فولکس واگن
آرشیو مجله خودروها