کد خبر: ۷۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نتیجه مسابقه ۲۴ ساعته لمانز
خودرونویس : هشتاد و پنجمین دوره مسابقه معتبر 24 ساعته لمانز در پیست افسانه ای دِلا سراته برگزار شد که پورشه، پر افتخارترین تیم این مسابقات به نوزدهمین پیروزی‌اش در آن دست یافت.
پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر

**به گزارش خودرونویس، این مسابقه در روز شنبه و با گرداندن پرچم کشور فرانسه از سوی چیس کری مدیر شرکت لیبرتی مدیا، مالک تجاری جدید مسابقات فرمول 1 آغاز شد. در استارت این رانندگان تویوتا بودند که با خیالی آسوده پیشتاز مسابقه بودند.

** پس از رکوردشکنی تویوتا در مرحله تعیین خط و کسب رده های اول و دوم انتظار می رفت که این تیم با توجه به سرعت بالای خودرویش و همچنین مشکل فنی یکی از پورشه ای ها  در همان آغاز کار پیروزی راحتی را کسب می کنند.

پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر

**ساعاتی مانده به طلوع آفتاب روز یکشنبه اما مشکلات یکی پس از دیگری برای این تیم ژاپنی که به دنبال کسب نخستین پیروزی اش در این رقابت سخت و طاقت فرسا بود روی داد، تیمی که سال گذشته تنها سه دقیقه مانده به پایان مسابقه، قهرمانی اش را بر باد رفته دید.

**در ابتدا این خودرو شماره ۸ تویوتا بود که به دلیل مشکل فنی ۲ ساعت را در گاراژ جهت تعمیرات سپری کرد. یک ساعت بعد خودرو شماره ۷ آنها که پیشتازی مسابقه را در دست داشت به دلیل مشکل کلاج خودرویش از ادامه رقابت بازماند. چندین دقیقه بعد نیز  خودروی شماره ۹ این تیم پس از تصادف با یکی از خودروهای کلاس LMP2 دچار آتش سوزی شد و به کار خود در این مسابقه پایان داد.

**پس از آن خودرو شماره یک پورشه پیشتازی مسابقه را در دست گرفت. اما این خودرو نیز چهار سال مانده به پایان به دلیل نقص فنی موتورش او را از ادامه کار باز ماند.

پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر

**همگی این اتفاقات دست به هم دست به دست هم دادند تا خودروی شماره  ۳۸ تیم Jackie Chan DC Racing، یکی از شرکت کنندگان کلاس کم سرعت تر LMP2 پیشتاز مسابقه شود، تیمی که مالکیت آن در اختیار بازیگر معروف هنگ کنگی یعنی جکی چان است. این برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات بود که خودرویی از این کلاس پیشتازی مسابقه را در دست می گرفت.

**این پیشتازی البته تا پایان دوام نیاورد، چرا که خودرو شماره ۲ پورشه ۶۵ دقیقه مانده به پایان مسابقه پیشتازی آن را در دست گرفت و زودتر از بقیه از خط پایان عبور کرد تا تیم پورشه برای سومین سال متوالی و همچنین برای نوزدهمین بار در این مسابقه معتبر به قهرمانی دست یابد. این خودرو در حالی به این پیروزی دست یافت که بدلیل مشکل فنی که در اوایل کار برایش پیش آمده بود تا رده پنجاه و سوم سقوط کرده بود. خودرو شماره 38 تیم جکی جان نیز در نهایت به رده دوم کلی و رده نخست کلاس خود دست یافت.

**در کلاس مهم دیگر این مسابقات که اکثر خودروسازان بزرگ جهانی در آن حضور دارند، این خودروی شماره ۹۷ تیم استون مارتین بود که در دور آخر با سبقت گیری از خودروی تیم کوروت پیروزی این کلاس را بدست آورد، اتفاقی که پس از ۹ سال بار دیگر برای این تیم انگلیسی تکرار شد.

پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر
پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر
پورشه جکی چان را ناک اوت کرد و  قهرمان شد+ تصاویر

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر