کد خبر: ۷۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
نتیجه مسابقه فرمول الکتریکی برلین
خودرونویس : هفتمین مرحله از مسابقات فرمول ای فصل 2017-2016 با برگزاری دو مسابقه در پیست خیابانی فرودگاه تِمپلهوف برلین آلمان ادامه یافت که در آن فلکس روسنکویست از تیم هندی ماهیندرا نخستین پیروزی اش را در این مسابقات جشن گرفت.
نخستین پیروزی تیم هندی این مسابقات

** به گزارش خودرونویس، این راننده سوئدی در استارت با یک پله صعود خود را به جایگاه دوم رساند و پس از آن و در میانه مسابقه هنگامی که رانندگان می بایست خودروی خود را تعویض کنند پیشتازی مسابقه را از لوکاس دی گِرازی راننده تیم آئودی دریافت و آن را انتها حفظ کرد. بدین ترتیب این راننده در نخستین فصل حضورش در این مسابقات به اولین پیروزی اش دست یافت. هم تیمی او نیک هایدفلد آلمانی برای سومین بار پیاپی در رده سوم جای گرفت. تیم ماهیندارا نیز پس از سه سال حضور در این مسابقات به نخستین پیروزی اش در این مسابقات دست یافت.

نخستین پیروزی تیم هندی این مسابقات

** سباسیتن بوئمی راننده تیم رنو و صدرنشین کنونی جدول رده بندی بدلیل نقص قانون حداقل فشار مورد نیاز تایر در مسابقه نخست از جدول رده بندی کنار گذاشته شد. او اما در مسابقه دوم که میزبان 24 هزار تماشاگر نیز بود، توانست به دوازدهمین پیروزی اش در این مسابقات دست یابد. در حالی که فلکس روسنکویست خود را برای کسب دومین پیروزی اش در برلین آماده می کرد بدلیل اشتباه تیمش هنگام تعویض خودرو 10 ثانیه پنالتی دریافت و پیروزی این مرحله را به بوئمی واگذار کرد. رده سوم نیز از آن لوکاس دی گرازی شد. او با اختلاف 32 امتیاز در تعقیب سباستین بوئمی در جدول رده بندی است. فلکس روسنکویست نیز با کسب این نتایج با چندین پله صعود خود را در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار داد.

نخستین پیروزی تیم هندی این مسابقات

** مرحله بعدی این رقابت ها طی روز های 23 تا 25 تیر ماه در پیست خیابانی بروکلین آمریکا برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر