کد خبر: ۷۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
خودرونویس: چراکه خدمات پس از فروش ضعیف تولیدکنندگان، باتری‌های بی‌کیفیت و امکان پیمایش محدود با هر بار شارژ امکان پر رنگ شدن این وسیله نقلیه سبز در حمل‌ونقل شهری را کاهش می‌دهد.
۱۰هزار موتورسیکلت برقی زمین‌گیر شده‌اند

**خبرها از ورود پرقدرت موتورسیکلت‌های برقی به بازار حکایت دارند. موتورسیکلت‌هایی که قرار است نسخه شفابخش برای درمان آلودگی کلانشهرها باشند و گره از مشکلات زیست‌محیطی باز کنند. تدوین استانداردهای شماره‌گذاری، مشارکت تولیدکنندگان و واردکنندگان برای ارائه محصولات برقی به بازار را اگر در یک کفه ترازو قرار دهیم اما برخی ضعف‌ها کفه را به ضرر موتورسیکلت‌های برقی پایین خواهد برد. چراکه خدمات پس از فروش ضعیف تولیدکنندگان، باتری‌های بی‌کیفیت و امکان پیمایش محدود با هر بار شارژ امکان پر رنگ شدن این وسیله نقلیه سبز در حمل‌ونقل شهری را کاهش می‌دهد.
**این صحبت‌های محمد خادم منصوری، رئیس اتحادیه صنفی فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکی است که از زمین‌گیر شدن ۱۰هزار موتورسیکلت برقی از دو سال گذشته تاکنون خبر می‌دهد و علت آن را خرابی باتری‌ها، نبود خدمات پس از فروش مناسب و پیمایش پایین با هر بار شارژ عنوان می‌کند.
**منصوری  برقی‌سازی موتورسیکلت‌ها در شرایط فعلی را طرحی ناکارآمد می‌داند و می‌گوید: «متاسفانه دو سال قبل تعداد ۱۰هزار موتورسیکلت برقی روانه بازار شد که امروز همه آن موتورها به دلیل خدمات پس از فروش ضعیف و خرابی باتری خانه‌نشین شده‌اند. لذا اگر قرار است این پروژه مجددا اجرایی شود و موتورسیکلت‌های برقی راهی بازار شوند، بهتر است پیش از هر اقدامی با کارشناسان اتحادیه مشورت شود تا در نهایت طرحی اجرایی شود که مردم مانند گذشته با مشکل مواجه نشوند.»
**رئیس اتحادیه فروشندگان موتورسیکلت تاکید کرد: «خدمات پس از فروش موتورسیکلت‌های برقی نیاز به اصلاح دارد و تولیدکنندگان پیش از هر اقدامی باید به فکر تامین باتری‌های باکیفیت یا تولید باتری با کیفیت بالا در کشور باشند. چراکه باتری‌های بی‌کیفیت و نبود خدمات مناسب باعث زمین‌گیری ۱۰هزار موتورسیکلت تا امروز شده است. لذا مسئولان پیش از هر اقدامی باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند تا پروژه‌های موتور برقی باعث گرفتاری مردم نشود.

موتورهای انژکتوری مرداد ماه راهی بازار می‌شوند
**منصوری با اشاره به ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از ابتدای سال جاری و تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری می‌گوید: «با توجه به حجم بالای تولید کاربراتوری‌ها در اواخر سال گذشته و شماره‌گذاری توسط ناجا، در حال حاضر تمام انبارهای تولیدکنندگان و فروشگاه‌ها از موتورهای کاربراتوری اشباع است. لذا بر اساس زمان‌بندی، توزیع موتورسیکلت‌های انژکتوری در بازار از مرداد ماه آغاز خواهد شد.

۳۰درصد از قطعات یدکی موتورسیکلت در ایران تقلبی است
**منصوری یکی از معضلات صنعت موتورسیکلت را عرضه قطعات یدکی تقلبی در بازار می‌داند که در بسیاری از موارد علاوه بر تحمیل هزینه‌های اضافی به صاحب موتورسیکلت، خطرات جانی نیز برای او و دیگر سرنشینان به همراه دارد. وی در این باره می‌گوید: «تولیدکنندگان تعامل خوبی برای واردات و تامین قطعات یدکی اصلی و استاندارد دارند اما با وجود تمام اقدامات صورت گرفته ۳۰درصد از قطعات موجود در بازار تقلبی یا قاچاق است.» وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت‌های هندی بهترین خدمات پس از فروش را ارائه می‌دهند، می‌گوید: «متاسفانه با وجود واردات همزمان قطعات استاندارد توسط تولیدکنندگان، افراد متقلب نیز وارد عمل می‌شوند و نمونه‌های تقلبی قطعات را روانه بازار می‌کنند. در بسیاری از موارد تشخیص نمونه اصلی با نمونه بی‌کیفیت بسیار مشکل است و تشخیص آنها تنها توسط نمایندگان شرکت‌ها یا کارشناسان اتحادیه امکان‌پذیر است.

موتورسیکلت‌های بی‌کیفیت را به تولید‌کننده مرجوع می‌کنیم
**رئیس اتحادیه صنفی فروشندگان موتورسیکلت با تاکید بر اینکه این اتحادیه مطالبات و شکایت‌های مردمی را با قاطعیت پیگیری می‌کند، می‌گوید: «تولیدکنندگان مکلف به ارائه محصول باکیفیت به مردم هستند. لذا خریداران می‌توانند در صورت بروز مشکل اساسی در موتورسیکلت صفر کیلومتر، جهت ارائه شکایت به اتحادیه مراجعه کنند تا در صورت امکان، موتورسیکلت معیوب به کارخانه مرجوع شود.»

منبع: روزنامه دنیای خودرو

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر