کد خبر: ۷۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه ۲۴ ساعته لمانز
خودرونویس : مرحله تعیین خط هشتاد و پنجمین دوره مسابقه ۲۴ ساعته لمانز در پیست دِلا سراته برگزار شد که همانند سال گذشته تویوتا موفق به کسب پل پوزیشن در آن شد.
ثبت رکوردی جدید توسط تویوتا

** به گزارش خودرونویس، کاموی کوبایاشی راننده سابق فرمول ۱ و ژاپنی خودروی شماره ۷ تیم تویوتا با ثبت زمان ۳:۱۴.۷۹۱ و سرعت متوسط ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت در پیست ۱۳.۶ کیلومتری این مسابقه علاوه بر کسب رده نخست، زمان یک دور این پیست را نیز جابجا کرد.

** دیگر راننده ژاپنی و سابق فرمول ۱ این تیم یعنی کازوکی ناکاجیما با اختلاف بیش از ۲ ثانیه رده دوم را نیز از آن خود و تیم تویوتا کرد. تویوتا در محله تمرینی که هفته پیش برگزار شد توانست سه رده نخست را از آن خود کند ولی در این مرحله رده سوم از آن خودروی شماره یک پورشه به رانندگی آندره لوتره شد. او بالاتر از خودروی شماره ۲ پورشه که ۵۰ دقیقه پایانی این مرحله را بدلیل مشکل فنی از دست داده بود قرار گرفت. برخلاف پورشه، تویوتا در این مسابقه با سه خودرو شرکت می کند و سومین خودروی آنها به شماره ۹ در رده پنجم جای گرفت.

ثبت رکوردی جدید توسط تویوتا

** ویتالی پتروف روس رده نخست کلاس LMP2 را برای تیم سابق فرمول ۱ مانور که نخستین حضورش را در این مسابقه تجربه می کند بدست آورد.

** در دیگر کلاس معروف این رقابت، یعنی GTE Pro، دارن تورنر در اواخر کار موفق شد پل پوزیشن این کلاس را برای تیم استون مارتین به ارمغان آورد تا این تیم پس از ۱۲ سال بار دیگر این مسابقه را از جایگاه نخست آغاز کند. جیمز کالادو راننده تیم فراری با اختلاف کمتر از ۰.۲ ثانیه در رده دوم قرار گرفت.

** علاوه بر ثبت رکورد جدید تویوتا، رکورد دیگری نیز در این مرحله بدست آمد و آن اینکه برای نخستین بار در این مسابقه تمامی ۶۰ شرکت کننده 4 کلاس مختلف آن یک دور این پیست را در کمتر از ۴ دقیقه طی کردند.

ثبت رکوردی جدید توسط تویوتا

** مسابقه اصلی راس ساعت 16:30روز شنبه ۲۷ خرداد ماه دقیقه آغاز و به مدت ۲۴ ساعت بی وقفه ادامه خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر