کد خبر: ۷۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
جنرال موتورز خودران‌ساز می‌شود
خودرونویس: جنرال موتورز قصد دارد تا اولین خودرو خودران را وارد بازار کند، این خودروها از متد خودروهای انبوه بدون سرنشین مخصوص به این شرکت بهره خواهند برد.
از چالش‌ تا پیشرفت‌ خودران‌های آمریکایی

**به گزارش خودرونویس، جنرال موتورز اولین خودروسازی است که نمونه‌های اولیه خودران خود را در خط تولید اصلی خود تولید کرده‌است، معمولا شرکت‌های خودروسازی تحقیقات و تولید خودروهای خودران خود در جایی خارج شرکت اصلی طراحی و تولید می‌کنند، البته شاید این کاری که انجام شده چندان در موفقیت این شرکت موثر نباشد.

**جنرال موتورز قصد دارد تا برای نمونه 130 خودران را با مدل شورولت بولت به آزمایش درآورد و طبق برنامه این تعداد را به 180 دستگاه برساند.

**اولین دستگاه از این مجموعه در ژانویه 2017 در کارخانه اوریون در میشیگان تولید شد و به تازگی دسته 130 تایی تولید و آماده شده است، شورولت بولت یکی از اولین خودروهای تمام برقی این شرکت است که حالا یکی از اولین مدل‌های این شرکت برای خودروهای خودران نیز است.

**شورولت دو مدل بولت و لیدار را برای تبدیل شدن به خودروهای خودران تاکنون در نظر گرفته است و در خط تولید مشغول نصب سنسورهای مخصوص، دوربین‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مرتبط با این تکنولوژی است، این امکانات خودرو را از تصادفات حفظ و باعث می‌شود خودرو در مسیر جاده به درستی باقی بماند.

**جنرال موتورز قصد دارد تا یکی از امن‌ترین و قابل اعتمادترین خودران را روانه بازار کند، بدیهی است در پس این ادعا موانع زیادی پیش روی خودروسازان است.

از چالش‌ تا پیشرفت‌ خودران‌های آمریکایی

**از ژوئن 2016 جنرال موتورز، خودروهای خودران را با همکاری شرکت کروز از شرکای خود، ابتدا در سانفرانسیسکو، اسکاتیدل به وارن و  پس از آن در میشیگان این خودروها را در شرایط ترافیکی متفاوت، انواع آب و هوا و ارتفاعات مختلف آزمایش کرده‌اند.

**یکی از بزرگترین چالش‌های خودروهای خودران کارایی سنسورهای خودروهای مختلف در شرایط آب و هوایی متفاوت است، این در حالی است که خودروها تنها در شرایط آفتابی قرار ندارد بلکه سنسور باید بهترین کارایی را در شرایط مختلف آب و هوایی از خود به نمایش بگذارد، چالش بعدی دوربین‌ها و عملکرد آن‌ها در همین شرایط جوی است.

**از دیگر چالش‌های پیش رو این صنعت، اعتماد مردم به کامپیوترها، توسعه هوش مصنوعی و طراحی های بشری است که همیشه مقداری خطا در آن لحاظ می‌شود، اتفاقی که برای خودروهای خوودران باید به صفر نزدیک باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر