کد خبر: ۷۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
ششمین پیروزی همیلتون در کانادا
خودرونویس : لوئیس همیلتون راننده تیم مرسدس در روزی که رقیب اصلی اش با بد شانسی مواجه شد، موفق به کسب ششمین پیروزی اش در پیست ژیل ویلنوو کانادا، هفتمین مرحله از فصل 2017 این مسابقات شد.
نتیجه مسابقه جایزه بزرگ فرمول 1 کانادا

** به گزارش خودرونویس، پس از پشت سر گذاشتن مسابقه سخت و نا امید کننده موناکو، او با انگیزه ای بالا به این مسابقه، در یکی از پیست های مورد علاقه اش پا گذاشت، پیستی که نخستین پیروزی اش در مسابقات فرمول 1 را در آن جشن گرفت.

** همانند سال گذشته او مسابقه را از رده نخست آغاز می کرد اما بر خلاف پارسال او توانست این رده را حفظ و پیشتازی مسابقه را از ابتدا تا انتها در دست بگیرد تا با پیروزی در این مسابقه اختلاف خود را با صدر جدول به 13 امتیاز کاهش دهد.

** والتری بوتاس هم تیمی او پس از کناره گیری مکس فرشتاپن راننده تیم ردبول از مسابقه رده دوم را از آن خود کرد. فرشتاپن با جهش 3 پله ای در استارت خود را در جایگاه دوم قرار داده بود. او در استارت با خودروی سباستین وتل، صدرنشین کنونی جدول رده بندی برخورد و  باعث شکسته شدن قسمتی از بال جلوی او شد.

** وتل پس از آنکه به رده 18 ام سقوط کرد، در اواخر مسابقه و به لطف استراتژی فراری در حالی که شانس قرار گرفتن بر سکو را نیز داشت در رده چهارم قرار گرفت. او با این بازگشت فوق العاده اش عنوان بهترین راننده این مسابقه را از سوی تماشاگران دریافت کرد. او جایگاه سومی را به دیگر راننده تیم ردبول، دنیل ریکاردو واگذار کرد تا این راننده استرالیایی برای سومین بار متوالی بر سکو قرار گیرد.

** دو راننده تیم فورس ایندیا در حالی که با همکاری تیمی می توانستند نتیجه بهتری کسب کنند، رده های پنجم و ششم را از ان خود کردند. کیمی رایکونن از فراری که در اواخر مسابقه با مشکل ترمز مواجه شد در رده هفتم جای گرفت. نیکو هالکنبرگ از رنو ، لنس استرول از ویلیامز و رومان گروژان از تیم هاس با کسب رده های هشتم تا دهم آخرین امتیازات این مسابقه را از آن خود کردند. لنس استرول کانادایی در حالی که از رده 17 مسابقه را آغاز میکرد با کسب جایگاه نهم، نخستین امتیازش در مسابقات فرمول 1 را در خانه بدست آورد.

** مرحله بعدی این رقابت ها دوم تا چهارم تیر ماه در پیست باکوی آذربایجان برگزار خواهد شد.

نتیجه مسابقه جایزه بزرگ فرمول 1 کانادا

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه فرمول ۱ آذربایجان

پل پوزیشن باکو از آن همیلتون شد

خارجی نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه موتورسواری هلند

نخستین پل پوزیشن زارکو‌ در مسابقات Moto GP

خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر