کد خبر: ۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵
خودرونویس: صنعت خودرو در کشور همچنان پس از صنعت نفت و گاز، با بیش از ده درصد از میزان ناخالص داخلی کشور و اشتغال 4 درصد نیروی کار کشور به پیش می‌تازد. پیش‌بینی می‌شود که این پیشرفت صنعت خودرو با دلیل گشایش‌ها و انجام قراردادهای جدید بیش از پیش افزایش یابد اما با این حال در بین این رشدها، شرکت‌هایی نیز بودند که نه‌تنها توفیقی به دست نیاوردند بلکه تولیدشان نسبت به سال قبل نیز کاهش پیدا کرد.

برندگان 9 ماهه اول امسال در صنعت خودرو

** آخرین آمار تولید تا پایان دوره آذر ماه از سوی دفتر صنایع نیرو متحرکه وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت منتشر شده است و طبق اطلاعات درج شده در این آمار از ابتدای سال تا دوره ذکر شده در حدود 950 هزار دستگاه رسیده است. این میزان نسبت به سال 94 با 680 دستگاه، رشد قابل توجه 39.1 درصدی را نشان می‌دهد.

** از میان این 950 هزار دستگاه خودرو، در حدود 882 هزار به مدل‌های سواری، 58 هزار دستگاه به وانت‌ها، 530 دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس، 730 دستگاه اتوبوس و همچنین بیش از 8 هزار کامیونت، کامیون و کشنده اختصاص یافته است.

** از میان شرکت‌های خودروسازی، سایپا و ایران خودرو با بیشترین میزان تولید برندگان تولید خودرو از لحاظ حجم کار بودند. ایران خودرو با 466 هزار و سایپا 399 هزار دستگاه خودرو تولید کردند. از لحاظ میزان رشد بهترین شرکت‌کنندگان امسال در صنعت خودرو کشور را می‌توان ایران خودرو تبریز با 974.6 درصد رشد تولید و سپس مجموعه پارس خودرو با 80.9 درصد و در نهایت مدیران خودرو با 66.4 درصد رشد قرار دارند.

** در دسته خودروهای سواری اما پژو پارس دوگانه سوز با رشد 21188.9 درصدی در جایگاه نخست میزان پیشرفت در تولید قرار گرفته و پس از آن مدل‌های هایما، سمند و ام‌وی‌ام 110S در جایگاه‌های بعدی ایستادند.

عناوین دیگر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
داخلی بازنده پیروز است! + تصاویر
رنو کپچر یا سانگ‌یانگ تیوولی؟

بازنده پیروز است! + تصاویر

خارجی ارزانترین رنو وارداتی در مصاف جاده های سخت
تجربه رانندگی با رنو سیمبل در دمای منفی 7 درجه

ارزانترین رنو وارداتی در مصاف جاده های سخت

خارجی گلف با ولتاژ بالا! + تصاویر
تجربه رانندگی با فولکس واگن e-Golf

گلف با ولتاژ بالا! + تصاویر

داخلی نقاب تازه F3 + تصاویر
تجربه رانندگی با BYD F3 جدید در چین

نقاب تازه F3 + تصاویر

نام خبرنگار: آزمایش، نوشته و عکس: محمدعلی ملاعبداللهی
خارجی کشتی جنگی شورولت + تصاویر
دیدار با شورولت کوروت 1973

کشتی جنگی شورولت + تصاویر

نام خبرنگار: نوشته: محمدباقر وحید/ عکس: عمید ناصر
داخلی رستگاری در 6 ثانیه + تصاویر
ملاقات با پلیموث باراکودا 1971

رستگاری در 6 ثانیه + تصاویر

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر