کد خبر: ۳۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵
بازار موتورسیکلت‌های پرسرعت برقی داغ‌تر می‌شود
خودرونویس: ممکن است که با شرکت انرجیکا آشنا باشید؛ این گروه موتورسیکلت‌سازی که به تازگی تاسیس شده است به ساخت و تولید موتورهای اسپرت برقی می‌پردازد و اخیرا موفق شده تا گواهی فروش در ایالت کالیفرنیا آمریکا را بگیرد. با این حال به نظر می‌رسد که انرجیکا قرار نیست مدت زیادی بدون رقیب بماند چرا که شرکتی با نام FENRIS همین هدف را دنبال می‌کند.
FENRIS برای جنگ با انرجیکا می‌آید

** شرکت فنریس که در کپنهاگن، دانمارک واقع شده در حال کار بر روی پلت‌فرمی تازه برای موتورسیکلتی برقی است تا بتواند به کمک آن حداقل دو مدل موتورسیکلت مختلف را بر روی آن تولید کند. این شرکت ادعا می‌کند که مدل نهایی می‌تواند تا سرعت 186 مایل بر ساعت (300 کیلومتر بر ساعت) می‌رسد و همچنین از شتاب زیر 3 ثانیه‌ای برخوردار است.

** جسپر ویند مدیرعامل فنریس که از موسسان این شرکت نیز به حساب می‌آید معتقد است که در بازار موتورهای اسپرت برقی تنها یک رقیب برایشان وجود دارد و آن‌ هم شرکت انرجیکاست.

** به گزارش خودرونویس، برای رسیدن به صدر اخبار دنیای موتورسیکلت و خودرو، فنریس تصمیم گرفته تا ادعاهای بزرگی در خصوص محصولات آتی خود کند؛ سرعت 300 کیلومتر بر ساعتی و شتاب 3 ثانیه‌ای و اکنون پیشرانه قدرتمند الکتریکی با وزن تنها 11 کیلوگرم که یک چهارم انجین انرجیکاست از جمله این ادعاها به حساب می‌آید.

FENRIS برای جنگ با انرجیکا می‌آید

** قرار است تا مدل نهایی شرکت فنریس وزنی حدود 195 کیلوگرم داشته باشد و قدرتی به اندازه 200 اسب بخار از همین موتور 11 کیلویی که ذکر شد بیرون بکشد. باتوجه به گشتاور آنی موتورهای برقی، با چنین توانی، باید انتظار یک موتورسیکلت فوق سریع را داشته باشیم.

** برای بهبود توانایی‌های حرکتی موتورسیکلت و همچنین بالا رفتن پایداری آن، مجموعه باتری‌ها و پیشرانه، در پایین‌ترین نقطه ممکن قرار داده شده‌اند. همان گونه که گفتیم این شرکت می‌خواهد بر روی این پلت فرم خود دو موتورسیکلت را حداقل تولید کند که یکی از آن‌ها اسپرت و دیگری تورر خواهد بود.

FENRIS برای جنگ با انرجیکا می‌آید

** تیراژ تولید این مدل‌ها محدود و حدود 500 عدد خواهد بود که احتمالا تا سال 2019 به بازار عرضه می‌شوند و قطعا قیمتی گزاف هم خواهند داشت!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی خط یک در چنگ فراری ها
نتیجه مرحله تعیین خط موناکو

خط یک در چنگ فراری ها

خارجی ثبت نخستین دور خودروی Robocar در پاریس
آغاز بکار نخستین خودرو مسابقه ای خودران

ثبت نخستین دور خودروی Robocar در پاریس

خارجی نتیجه مسابقه موتو جی پی فرانسه
رقابت موتورسواران یاماها برای پیروزی

نتیجه مسابقه موتو جی پی فرانسه

خارجی تصادف سهمگین موتورسوار آمریکایی
شرایط بحرانی قهرمان سابق مسابقات موتو جی پی

تصادف سهمگین موتورسوار آمریکایی

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر