کد خبر: ۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵
هنگام خرید روغن موتور سرتان کلاه نرود
خودرونویس: مدیرعامل شرکت ادب منش (سمن شیمی) اعلام کرد: بزرگترین مشکلی که ضرر آن به مصرف کننده می‌رسد، عدم اطلاع از روغن موتور توصیه شده برای هر خودرو است.
کیفیت برابر روغن موتور ایرانی با خارجی

**رضا شکرانی در گفت و گو با خبرنگار خودرونویس گفت: دانش و تکنولوژی تولید بخش عمده ای از روان‌کننده‌ها در ایران وجود دارد و به همین دلیل کیفیت روغن موتور و روغن ترمزهای تولید شده در ایران با محصولات خارجی برابری می‌کند و ما در این زمینه همگام با جهان پیش می‌رویم.

**وی با بیان اینکه با تلاش متخصصان شیمی داخلی امروز در مرز دانش جهانی این صنعت قرار داریم، افزود: شرکت سمن شیمی در آغازین روزهای انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد و در آن زمان انگلیسی‌ها مواد اولیه روغن ترمز را به ما یک دلار و 10سنت و روغن ترمز را یک دلار می‌فروختند ولی امروز با تلاش های صورت گرفته متخصصان داخلی روغن ترمز را با بهترین استانداردهای روز دنیا تولید می‌‌کنیم.

**شکرانی افزود: تا زمانی که تولیدکنندگان داخلی به سطحی از توانمندی های لازم نرسیده بودند، مشتریان ایرانی تاکید ویژه ای بر خرید محصول خارجی داشتند، اما امروزه با توجه به کیفیت برابر تولیدات داخلی با محصولات مشابه خارجی گرایش به خرید محصول ایرانی افزایش یافته و در آینده نزدیک به طور حتم سهم بیشتری از بازار را در اختیار خواهد داشت.

**مدیرعامل شرکت ادب منش پیشرفت روزافزون صنعت داخلی و خودکفایی در بسیاری از حوزه های تکنولوژیکی و تولید دانش فنی را علت اصلی این امر دانست و افزود: در حال حاضر این مجموعه در تلاش است تا با رویکردهای جدید سهم بیشتری از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد و هم اکنون نیز با تولید محصولاتی همچون روغن موتور، مایع ترمز، ضد یخ، واسکازین، هیدرولیک، مکمل روغن، گریس و شیشه شوی تحت برند سمن شیمی از جایگاه قابل قبولی در بازار داخلی برخوردار است.

**وی با اشاره به تمرکز ویژه این شرکت در زمینه ارتقای روزافزون کیفیت محصول افزود: بر پایه همین تلاش ها تاکنون توانسته ایم تاییدیه های بین المللی از شرکت های بزرگ خارجی مانند شل و کالدیک را اخذ کنیم و همچنین با دریافت گواهینامه های بین المللی ISO 9001-9002 به عنوان یک مجموعه پیشگام در صنعت روانکارها فعالیت خود را دنبال کنیم.

**قائم مقام ادب منش نیز با اشاره به قیمت بالای برخی محصولات خارجی گفت: قیمت بالا به تنهایی نشانه کیفیت نیست زیرا بهترین روغن موتور برای هر خودرو، روغن توصیه شده شرکت خودروساز است.

**محمدرضا تحویلیان ادامه داد: بارها شنیده‌ایم که راننده اذعان می‌کند بهترین محصولات و قیمت‌ها را برای خودرو خریده است، اما موتور خودرو دچار مشکل شده یا خودرو بد استارت می‌خورد، این مشکل به عدم اطلاع از روغن موتور مناسب برای خودرو برمی‌گردد.

**وی افزود: این بدان معناست که هر روغن موتوری مناسب هر خودرویی نیست، بلکه برای دوام کارایی موتور باید روغن موتور مناسب آن استفاده شود.

**قائم مقام سمن شیمی ادامه داد: برای خودروهای داخلی جدید مانند ال‌90 توصیه ما روغن موتورهای 40w10 است و برای خودروهای قدیمی‌تر بهتر  است از نمونه 50w20 استفاده کنند، البته این ویسکوزیته یا گران‌روی مناسب خودرو است.

**وی افزود: شاخص دیگر، گرید روغن موتور است که هر آن‌چه بالاتر باشد نشان از مرغوبیت روغن دارد و حداقل کیفیت برای هر خودرو، توسط سازنده اعلام می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی نتیجه مسابقه موتو جی پی فرانسه
رقابت موتورسواران یاماها برای پیروزی

نتیجه مسابقه موتو جی پی فرانسه

خارجی تصادف سهمگین موتورسوار آمریکایی
شرایط بحرانی قهرمان سابق مسابقات موتو جی پی

تصادف سهمگین موتورسوار آمریکایی

خارجی نیکولاس لطیفی خودروی فرمول 1 رنو را می راند
راننده ایرانی تبار پشت فرمان خودروی فرمول 1

نیکولاس لطیفی خودروی فرمول 1 رنو را می راند

خارجی تمبر هایی از نوع فرمول 1
ادای احترام اداره پست کانادا به قهرمانان فرمول 1

تمبر هایی از نوع فرمول 1

خارجی نتیجه مسابقه فرمول e موناکو
پیروزی سباستین بوئمی و رنو در موناکو

نتیجه مسابقه فرمول e موناکو

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر