کد خبر: ۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
خودرونویس: در حال حاضر بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان چین هست و دولت این کشور اعلام کرده تصمیم دارد بازار خودرو سوخت‌های فسیلی را با خودروهای برقی و وسایل نقلیه خودران جایگزین کند.
چین بزرگترین مصرف‌کننده خودروهای برقی


**در اسناد دولتی رسمی که هفته گذشته منتشر شد برنامه‌ایی را توضیح می‌دهد که دولت برای فروش خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین-هیبریدی از سال ۲۰۳۰ میلادی ۴۰ درصد تخفیف قائل می‌شود که با توجه به تقاضا در بازار خودرو این کشور عددی معادل ۳۸ میلیون دستگاه بوده که ۱۵ میلیون دستگاه آن خودرو برقی خواهدبود! در بازار خودروی آمریکا که مشهور به قیمت‌های پایین خودرو هست در مجموع ۱۷ میلیون دستگاه خودرو امسال تولید شد.

**بنا به گزارش Forbes در این برنامه اعلام شده که تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود نصفی از خودروهایی که به فروش خواهد رفت به نوعی قالب خودران هستند. پیش‌بینی شده فروش وسایل نقلیه خودران پیشرفته حدود ۱۵ درصد از فروش کل خودروها در سال ۲۰۲۵ و سال ۲۰۳۰ حدود ۴ میلیون وسایل نقلیه تمام خودران در جاده‌های این کشور باشند که سهمی معادل ۱۰ درصد از خودروهای موجود خواهند بود.

**در کنار این هدف بلند پروازانه خودروهای برقی و وسایل نقلیه خودران، چین برنامه‌ایی برای کاهش گازهای آلاینده خروجی خودروها دارد بطوریکه مصرف سوخت خودروها در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، سال ۲۰۲۵ به ۴ لیتر و در سال ۲۰۳۰ به ۳.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر باید برسد. هدف اتحادیه اروپا رساندن مصرف سوخت ۴.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تا سال ۲۰۲۰ است. این اطلاعات منتشر شده از برنامه ۴۵۰ صفحه‌ایی توسط وزارت صنعت و تکنولوژی اطلاعات و انجمن مهندسان مکانیک چین است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
خارجی پورشه به فرمولE می پیوندد
محبوب ترین مسابقه بین خودروسازان کدام است؟

پورشه به فرمولE می پیوندد

داخلی بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1
آیا آئودی به فرمول 1 وارد میشود؟

بالاگرفتن شایعات حضور آئودی در فرمول 1

خارجی نخستین پیروزی تیم هندی این مسابقات
نتیجه مسابقه فرمول الکتریکی برلین

نخستین پیروزی تیم هندی این مسابقات

خارجی ثبت رکوردی جدید توسط تویوتا
نتیجه مرحله تعیین خط مسابقه ۲۴ ساعته لمانز

ثبت رکوردی جدید توسط تویوتا

نظرسنجی
نظر شما در رابطه با طراحی پایگاه خبری خودرونویس چیست؟
خوب
متوسط
ضعیف
آرشیو ماهنامه نسل برتر